Röportajlar » Hasan KAHRAMAN

Hasan KAHRAMAN 'ın Özgeçmişi

1973 yılında Bursa ’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bursa’da yaptı. 1998 yılında başladığı İzmir Maliye Lisesi’nden 1991 yılında mezun oldu. 14.08.1991 tarihinde Bursa, Çekirge Vergi Dairesinde memuriyete başladı. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında Müdür Yardımcılığı sınavını kazandı. 01 Mart 2005 tarihinde Şanlıurfa, Topçumeydanı Vergi Dairesine Müdür Yardımcısı olarak atandı. Şanlıurfa’daki 1,5 yıllık görev süresinin ardından 14.08.2006 tarihinde Beyoğlu Vergi Dairesine tayin oldu. 16.03.2010 tarihinde müdürlük sınavını kazanarak İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Kağıthane Vergi Dairesi’ne müdür olarak atandı. Halen aynı dairedeki görevini başarıyla sürdüren Hasan Kahraman evli olup 2 çocuk babasıdır.

Anıları

Maliye Lisesi

Memuriyete ilk başladığımız yıllarda, Maliye Lisesi mezunu olmamız nedeniyle Müdür Yardımcısı Üstadlar mesleki gelişimimizle çok yakından ilgilenirlerdi. Sürekli bizleri yanına çağırır, birbirinden farklı sorular sorar, fikrimizi alır, bilmediğimiz bir konu olduğunda ise araştırmamızı isterlerdi. Bazen GVK.75.maddesini, bazen VUK.’daki değerleme hükümlerini sorarlardı. Bu sayede,  lise ve memuriyet esnasında öğrendiğimiz bilgilerin taze kalması ve iyice pekişmesi için gayret sarf ederlerdi. Mesleki disipline ve gerekli donanıma sahip maliyeci olabilmemiz için usta-çırak ilişkisini hiç usanmadan devam ettirir, hepimize örnek olurlardı.  

Velev ki ağacım !

Şanlıurfa’da görev yaptığım dönemde ilginç anılarım oldu. Özellikle araç yolunun ortasında bekleşen ve geçmek isteyen araçlara yol vermeyip, mazeret olarak da, “Velev ki, ben ağacım” diyen insanları unutmam kolay olmayacak.

Yine, Şanlıurfa’da müdür yardımcısı olarak görev yaptığım dönemdi. 55 dereceye ulaşan sıcaklıkta insanın ayağı asfalta giriyordu. Bir köyün ağası odama girdi. “Borcu yoktur” yazısı almak istemiş ancak motorlu taşıtlar vergisi borcu olduğundan ilgili servisten yazıyı alamamış. Çok ısrar edince servisteki arkadaşlar bana yönlendirmişler. Ben de, vergi borcu olanlara, borcu olmadığına ilişkin bir yazı vermemiz durumunda yasal mahzurları olduğunu ve başımıza açacağı dertleri izah etmeye çalıştım. Ağa, yazıyı alamayacağını anlayınca sıcağında etkisiyle bir hayli bunaldı, ve “Babanın hayrına versen ne olur?”, dedi.Anasayfa  |  Kurumsal  |  Sirkülerler  |  Basında Çıkan Makaleler  |  Mesleki Makaleler  |  Röportajlar  |  İnsan Kaynakları  |  İletişim  |  Yasal Uyarı

Suadiye Denetim Mali Müşavirlik Ltd. Şti. İnkilap Mahallesi, Meltem Sokak, Mehtap Apartmanı, No:1 Kat:3 D:9 Ümraniye (P K: 34768) İstanbul
Web Tasarım | REXA